Proraso - predstavenie značky

História spoločnosti

Spoločnosť Proraso založil Ludovico Martelli v talianskej Florencii už v roku 1908. Aj po viac ako storočí je firma v rukách teraz už štvrtej generácie rodiny Martelli, čo z nej robí najstaršiu taliansku značku produktov na holenie. Hoci bola produkcia vlastných produktov od počiatku Ludovicovým snom, pôvodne  sa Martelliovci venovali distribúcii zahraničnej kozmetiky a parfumov. Ako sa neskôr ukázalo, široká sieť odberateľov z rozličných kútov Talianska výrazne dopomohla expanzii vlastných produktov.
Uvedením skrášľujúceho krému Frabelia splnil v 30. rokoch 20. storočia Ludovicov syn Piero otcovi sen o výrobe vlastných produktov. Celkový presun od predaja parfumov k výrobe vlastných prípravkov na holenie ešte urýchlil Pierov vynález sviežeho parfumovaného krému na holenie, ktorý dostal meno Proraso, čo sa dá voľne preložiť ako "pre oholenie".
Hneď ako Martelliovci dokončili vývoj krému, neskôr pokrsteného na zázrak pred holením (Pre-Barba Miracoli)", začali s ním obchádzať holičov a barberov v celej krajine, ktorí si produkt okamžite zamilovali. A hoci bol krém pôvodne určený profesionálom, postupom času si Proraso získalo srdcia väčšiny Talianov.
V 50. rokoch 20. storočia, kedy už bola značka Proraso niekoľko rokov oficiálne registrovanou známkou, uviedol Ludovico na trh mydlo na holenie v tube, penu na holenie a mydlo na holenie v miske. V priebehu rokov potom pribúdali ďalšie produkty ako napr. balzamy a vody po holení či štetky na holenie, čím vytvorili kompletnú ponuku pre mokré holenie, ktorú zdokonaľujú dodnes.

Základná kolekcia Proraso

Zelený rad
Zelený rad je určený všetkým, ktorí sa snažia staviť na istotu ako v kvalite oholenia, tak vo sviežej vôni. Zeleným radom to všetko začalo. Klasika všetkých klasík, pre všetky fúzy a typy pleti s príjemnou mentolovou a eukalyptovou vôňou. Niet divu, že je tento rad najpredávanejší z celej kolekcie Proraso už desiatky rokov.

Biely rad
Biela kolekcia s výťažkami zo zeleného čaju a ovsených vločiek s jemnou limetkovou a jablkovou vôňou je ideálna pre citlivú pokožku. Produkty z bielej kolekcie sa rýchlo vstrebávajú, príjemne chladia a upokojujú podráždenú pokožku tváre.

Modrý rad
Modrá kolekcia výrazne chráni a zvlhčuje pokožku vďaka aloe vera a vitamínu E. Zmes moderných a korenistých vôní jantáru a pižma tematicky nadväzuje na zelený rad. Avšak okrem hladkého oholenia takmer každého typu tváre, zanechávajú produkty tohto radu na tvári intenzívnejšiu a hrejivejšiu vôňu.

Červený rad
Ak máte husté a tvrdé fúzy, určite zvoľte produkty z červenej kolekcie. "Linea Rossa" fúzy zmäkčí a pripraví na ľahké oholenie bez podráždenia. Vďaka bambuckému maslu zostane vaša tvár po holení vláčna a vyživená a vďaka santalovému drevu bude príjemne voňať.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.