Prečo používať olej na fúzy?

Aj tých najzarytejších bradáčov môže niekedy potrápiť suchá alebo nezdravá pokožka. Hrdinskú službu vám preukáže olej na fúzy, ktorý ich zmäkčí a spôsobí, že budú lesklejšie a zdravšie. Po použití oleja je pokožka príjemne vláčna a hydratovaná. Oleje na fúzy navyše obsahujú rozličné esenciálne oleje, napríklad z rozmarínu alebo santalového dreva. Ich príjemnú vôňu oceníte nielen vy, ale aj vaša partnerka.

Aké je optimálne množstvo?

Záleží na tom, aké dlhé fúzy máte, resp. ako dlho si ich nechávate rásť. Ak ste vlastníkom krátkeho strniska do 4 týždňov, postačia vám 3 kvapky. Na približne polročné fúzy môžete použiť kvapiek 6, a ak vám fúzy rastú už viac ako rok, nebojte sa siahnuť až po 10 kvapkách oleja.

Ako sa olej na fúzy správne nanáša?

Olej je dobré používať po rannej sprche, kedy sú vaše fúzy mäkké a pleť je ešte vlhká a vláčna. Ak nestihnete sprchu, aspoň si tvár opláchnite teplou vodou. Póry budú vďaka tomu otvorené a pokožka produkt lepšie absorbuje. Tvár si po umytí dôkladne osušte uterákom a môžeme ísť na to.

  • Pomocou kvapkadla si do dlane naneste optimálne množstvo oleja.
  • Olej rozotrite medzi dlaňami.
  • Pomalými ťahmi nanášajte prstami olej na fúzy. Začnite po stranách, a potom ho rozotrite aj na bradu a fúzy. Pokúste sa olej jemne vmasírovať až do kože.
  • Aby olej prenikol skutočne všade a fúzy sa vám netočili do strán, prečešte ich na záver ešte hrebienkom.

Ako často ho mám používať?

Frekvencia záleží najmä od typu vašej pokožky. Pokiaľ máte suchú a popraskanú pokožku, môžete olej používať každý deň. V prípade, že máte pokožku v poriadku, bude stačiť, keď po oleji siahnete raz za dva dni. Ak je vonku veľké teplo a sucho, alebo naopak silný mráz, olej môžete používať častejšie, pretože vám vašu kožu počas takého počasia pomôže ochrániť.


CHCEM OLEJ NA FÚZY >

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.