Na čo slúžia napínače do topánok?

Čo sa deje s topánkou po celodennom nosení?

Keď si večer vyzujete svoje poltopánky po celodennom nosení a uložíte ich do skrinky na topánky len tak, začne zvlhnutá useň topánok pomaly vysychať. Chôdzou a vlhkosťou roztiahnutá koža sa začína zmršťovať a krčiť. Vyschnutá a zvraštená koža nielen že nevyzerá vábne, ale znižuje aj životnosť vrchnej usne (neustále namáhaný materiál rozpínaním a zmršťovaním praská) a deformuje celkový tvar topánky (napr. zmršťujúca sa koža dvíha špičku topánky neprirodzene nahor).

Prečo sú cédrové napínače do topánok ideálnym riešením?

Nestačili by plastové? Plastové napínače, rovnako ako cédrové, vyrovnajú tvar topánky a napínajú kožu na topánkach. Rozdiel je však v sile napínačov. Dutý plastový napínač nemôže konkurovať plnému drevenému telu toho cédrového. Inými slovami, plastový napínač nepoddajnú koženú topánku vypne a narovná, ale nie tak dokonale, ako drevený.

Druhou, a nemenej podstatnou výhodou cédrových napínačov je aj savosť cédrového dreva. Na chodidlách máme v porovnaní so zvyškom tela vôbec najviac potných žliaz, ktorými vypotíme až pol litra potu denne. Cédrové drevo všetku prebytočnú vlhkosť z usne dokáže vytiahnuť a vnútrajšok obuvi krásne prevonia. Nesavý materiál plastových napínačov nemôže žiadnu takúto vlastnosť ponúknuť.

Otázka by teda vlastne nemala byť “prečo chcieť napínače do topánok", ale "prečo chcieť cédrové napínače do topánok"!

Chcem napínače do topánok >

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.