6 tipov, ako urýchliť rast fúzov

Chcete si nechať narásť bradu alebo túžite po hustom strnisku, ale fúzy vám rastú pomaly a nerovnomerne? Našťastie existuje pár fígľov, ktoré vám rast fúzov pomôžu urýchliť.

Používajte doping pre vaše fúzy

Prípravok Beard doping pomohol už nejednému "naháčovi" stať sa bradáčom. Určite stojí za vyskúšanie.

3512

Používajte olej na fúzy

Využite oleje na fúzy, ktoré stimulujú rast fúzov, zmäkčujú ich a predchádzajú tým ich ničeniu. Jedným z týchto olejov je Proraso Hot.

Poraďte sa v lekárni

Pokiaľ niekomu fúzy nerastú takmer vôbec, je dobré sa poradiť s lekárnikom. Je niekoľko prípravkov podporujúcich rast vlasov, ktoré fungujú aj na fúzy.

Neprestávajte sa holiť

Fúzy nezačnú rásť na všetkých častiach tváre rovnako. Rozhodne vytrvajte a ďalej svoje fúzy hoľte, pokiaľ nezačnú rásť rovnomerne.

Zvýšte príjem vitamínov a minerálov

S rastom fúzov vám môžu pomôcť určité vitamíny a minerály. Ak ich budete mať v tele nedostatok, fúzy môžu začať štrajkovať a budú rásť oveľa pomalšie. Najblahodárnejšie sú pre fúzy zinok, kremík, kyselina panthothenová, vitamín D a biotín. Ak viete, že máte týchto látok vo svojom jedálničku príliš málo, nebojte sa využiť doplnky stravy.

Hýbte sa

Možno vás to prekvapí, ale rýchlejšiemu rastu fúzov môže pomôcť aj pravidelný pohyb. Ak sa venujete aeróbnemu cvičeniu a tiež posilňujete svalstvo, zvyšujete hladinu testosterónu a fúzy vám začnú rásť rýchlejšie.

Starajte sa o svoju pleť

Dbajte na to, aby ste mali zdravú a hydratovanú pleť. Vďaka vyživenej pleti vám budú rásť fúzy rovnomerne a dostatočne rýchlo. Pokiaľ máte pleť vysušenú alebo trpíte na akné, nechajte si poradiť od odborníka, ktorý vám poradí, ako sa o pleť najlepšie starať a aké prípravky používať. Všeobecne platí, že najvhodnejšie sú hydratačné krémy s prírodnými zložkami, ktoré nedráždia pokožku. Nikdy nezabúdajte na vodu po holení, tá pleť krásne upokojí a uzavrie póry.

Buďte trpezliví

Počítajte s tým, že môže trvať aj niekoľko týždňov, kým sa pozitívne zmeny na raste fúzov prejavia. Každému rastú fúzy inak a každý reaguje na tieto zmeny s iným časovým odstupom. Preto nestrácajte trpezlivosť a verte, že výsledky sa časom dostavia. 

Chcem sa starať o svoje fúzy >

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.